Nuo to, kaip ir kokiame aukštyje pakabinsite šviestuvą, stipriai priklauso ir apšvietimo kokybė. Labai svarbu teisingai pasirinkti šviestuvų kiekį, suformuoti erdvės proporcijas. Šiai užduočiai ne visuomet įtakos turi tai, kokiame aukštyje yra būsto lubos. Kartais užtenka ir vieno šviestuvo, tačiau paprastai tam prireikia kelių. Netinkamai pakabinti šviestuvai neatlieka savo paskirties, darko erdvines patalpos proporcijas, mažina jaukumą, gadina interjero stilių. Tai gali netgi kenkti sveikatai. Pasakojame plačiau, kaip ir kokiame aukštyje turėtų kabėti pakabinami šviestuvai, kad neišbalansuotų viso interjero dizaino ir funkcionalumo.


Pakabinami šviestuvai svetainėje

Ši namų erdvė skirta atsipalaidavimui, bendravimui ir poilsiui. Todėl apšvietimas čia turėtų būti ne tik funkcionalus, bet ir jaukus, padedantis kurti giedrią nuotaiką. Jei nusprendėte svetainėje rinktis pakabinamus šviestuvus, pirmiausia siūlome atsižvelgti į lubų aukštį ir bendrą patalpos plotą. Tai leis tiksliai žinoti, kokio dydžio erdvę norite apšviesti, kurias zonas galima palikti šešėlyje. Tokiu būdu šviestuvo pasirinkimo užduotį įveiksite lengviau.

•    Aukštos lubos. Jos kai kuriems kelia nejaukumą, asocijuojasi su šalta ir nemalonia aplinka. Siekiantiems sušvelninti svetainės atmosferą ir užtikrinti šios erdvės funkcionalumą siūlome rinktis spalvingus, įmantrios formos, didelius šviestuvus. Taip pat verta pasirūpinti pakankamu jų kiekiu. Jeigu lubos ypatingai aukštos (tai būdinga lofto tipo būstams), pakabinami šviestuvai turėtų būti pakibę maždaug 3 metrų aukštyje, matuojant atstumą nuo grindų. Tai leis tolygiai paskirstyti šviesą po visą erdvę. Kitos taisyklės galioja, jei šviestuvas kabinamas virš stalo. Tokiu atveju tarp stalo paviršiaus ir šviestuvo gaubto turėtų būti mažiausiai 75 centimetrų atstumas.

•    Žemos lubos. Jeigu Jūsų svetainė išsiskiria skandinavišku interjeru ir žemomis lubomis, šviestuvus kabinkite arčiau jų. Jie gali būti minimalistinio dizaino. Jei turite kelis šviestuvus, juos galite pakabinti skirtingame aukštyje. Svarbiausia užtikrinti, kad aukščiausias šeimos narys galėtų laisvai judėti patalpoje. Standartiniu laikomas 2.5 metro atstumas nuo grindų.

Šviestuvą svetainei verta rinktis nepamirštant zonų svarbos. Įsitikinkite, kad pakabinamas šviestuvas dera su staliniais ar sieniniais šviestuvais, toršeru.


Virtuvės apšvietimas

Virtuvės zonoje aukštų lubų siūloma atsisakyti. Siekiant suteikti patalpos dizainui daugiau funkcionalumo, jos specialiai pažeminamos. Pakabinami šviestuvai šioje erdvėje dažniausiai montuojami virš valgomojo stalo arba modernaus šiuolaikinio baro. Jie turėtų neblaškyti dėmesio, neakinti. Atstumas tarp šviestuvo ir sėdinčiųjų prie stalo galvų turėtų siekti bent 30 centimetrų. Kitose virtuvės zonose pakabinamų šviestuvų siūloma vengti – maisto gaminimo zonoje geriau rinktis įmontuojamus šviesos šaltinius, LED profilius.

Miegamasis

Poilsiui skirtoje būsto erdvėje apšvietimo pasirinkimas turėtų būti apgalvotas ypač kruopščiai. Šviestuvas neturi trikdyti judėjimo. Be to, labai svarbu, kad jo dydis būtų proporcingas miegamojo plotui. Pavyzdžiui, jei miegamasis didelis – kabinkite vieną masyvesnį šviestuvą, kuris funkcionaliai apšviestų patalpą vakarais. Tačiau nepamirškite ir mažesnių stalinių naktinių lempučių, leisiančių išvengti intensyvios šviesos nakties metu. Pakabinami šviestuvai miegamajame turėtų kabėti mažiausiai 1 metro atstumu tarp lovos ir lubų.

Labai svarbu, kad šviestuvas ne tik atrodytų gražiai, bet ir atliktų savo funkciją – apšviestų erdvę ir padidintų patalpos komfortą. Skirkite dėmesio būsto patalpų analizei, įvertinkite erdves, kurioms reikalingas didžiausias apšvietimas ir pagal tai rinkitės šviestuvus, jų dydį ir kabinimo aukštį. Kilus dvejonėms, kreipkitės į apšvietimo specialistus – jie patars tiek dėl dizaino, tiek dėl atstumo iki svarbiausių patalpos elementų, žmonių.