LED lemputės

Rodoma 1-43 iš 177 prekės(-ių)

LED lemputėse naudojamas šviesą skleidžiantis diodas, dėl to, jos kartais būna vadinamos šviesos diodų lemputėmis. Dioduose yra keli puslaidininkio ir vienas aktyvus sluoksnis (jame išgaunama šviesa). Tokia konstrukcija išskirtinė tuo, kad net nedidelis diodas gali sukurti šviesą. Lyginant su kitomis lemputėmis, tai reiškia, kad šios gali būti itin mažos, tilpti grindyse ar laiptuose montuojamuose šviestuvuose.

Lempučių privalumai

LED lempučių šviesos intensyvumas yra matuojamas liumenais, o ne vatais: šie nurodo, kiek lemputės suvartoja elektros energijos. Palyginus su kaitrinėmis lemputėmis, LED apšvietimo energijos sąnaudos gali būti net 5 kartus mažesnės. Tačiau tai nėra vienintelis privalumas, skatinantis žmones rinktis LED lemputes.

◦ Šios lemputės turi daug ilgesnį eksploatacijos laiką (vidutinis tarnavimo laikas apie 40 000 valandų ar daugiau).

◦ Šioms lemputėms nereikia specialiai įšilti, norint, kad šviesos patalpoje būtų pakankamai.

◦ Energija yra naudojama efektyviai: dauguma jos panaudojama generuojant šviesą, o ne šilumą.

◦ Lemputės neturi kenksmingų medžiagų, todėl joms sudužus nėra grėsmės apsinuodyti.

◦ Šviesa sklinda tolygiai, nemirga.

Kaip pasirinkti?

Dėl skirtingų LED lempučių formų, skleidžiamų šviesos atspalvių, jos gali būti pritaikytos įvairiems šviestuvams. Pasirinkus tam tikrus modelius, lengva kurti įvairią atmosferą. Tiesa, prieš įsigyjant LED lemputes, visada patariama apgalvoti apie norimą šviesos intensyvumą ir temperatūrą.

LED lempučių temperatūra varijuoja nuo 2800 K (šiltas atspalvis) iki 6500 K (šaltas atspalvis). Kuo atspalvis šiltesnis, tuo šviesa kambaryje atrodo švelnesnė, kuriama jauki, atpalaiduojanti atmosfera, kita vertus, šaltas šviesos srautas skatina produktyvumą. Pastaroji dažnai naudojama ligoninėse, darbo, maisto gaminimo vietose, kur reikia susikaupti, atidžiai stebėti detales. Vidutinės temperatūros LED lemputės (4000 K) naudojamos svetainėse, vonioje, virtuvėje, kur norima išlaikyti jaukią šviesą, o itin šiltą šviesą patariama rinktis miegamajame. Lempučių temperatūrą rasite atskiros prekės puslapyje.

Pateiktos lemputės taip pat skiriasi liumenų skaičiumi: jis parodo šviesos ryškumą. Kuo daugiau liumenų lemputė turi, tuo šviesos srautas yra intensyvesnis.

Temperatūrą, spalvą ir šviesos intensyvumą galima taip pat pritaikyti prie poreikių: Jums tereikės įsigyti reguliuojamas LED lemputes. Šioms taip pat bus reikalingas specialus jungiklis, kuriuo galėsite valdyti iki 10 lempučių.