Filtruoti pagal
Kaina €
Apsaugos klasė (IP)
Aukštis (cm)
Diametras (cm)
Ilgis (cm)
Plotis (cm)
Lemputės lizdas
Šviesos spalvos temperatūra (K)
Maksimali galia (W)
Šviesos srautas (lm)
Šviesos reguliavimas
Šviesos srauto reguliavimo būdas
Lempučių skaičius
Maitinimo įtampa
Garantija (metai)

Pakabinami lauko šviestuvai

Rodoma 1-29 iš 29 prekės(-ių)

Tinkamai parinkti pakabinami šviestuvai yra neatsiejami nuo užbaigto eksterjero. Tačiau norint, kad jie būtų maksimaliai išnaudoti, turite ne tik preciziškai parinkti jiems vietą, bet ir atkreipti dėmesį į jų gaubtus, ribojančius šviesos sklidimą, lempučių efektyvumą ir kabėjimo aukštį.

Kur ir kaip kabinti?

Atrodo, gana paprasta parinkti šviestuvo kabėjimo vietą, tačiau tai yra vienas iš sprendimų, apie kuriuos pagalvojama per vėlai ir dėl to kartais suklystama. Terasoje yra keli pasirinkimo variantai: kabinti vieną arba kelis šviestuvus. Vieną rekomenduojama rinktis tik jei jums reikalinga šviesa vienoje vietoje, nes jie paprastai gali apšviesti tik pusės metro spinduliu. Jei norite, kad šviesu būtų visoje terasoje, geriau rinktis du ar tris toje pačioje eilėje pakabintus šviestuvus.

Šviesos sklidimui įtakos turi ir aukštis, kuriame pakabinami šviestuvai. Kuo jie bus aukščiau, tuo jie galės skleisti didesnį šviesos spindulį. Tačiau jei norėsite vakare skaityti ar megzti, šios šviesos gali neužtekti – tokiu atveju geriau kabinti kiek žemiau arba šalia dar pasirinkti pastatomą šviestuvą.

Šviesos ryškumas ir sklidimas

Gaubtų spalva ir forma taip pat veikia šviesos sklidimą. Pavyzdžiui, jei gaubtas yra permatomas, daugiau šviesos sklis į šonus. Jei norite, kad šviesa sklistų į apačią, geriau rinktis kiek lenktą gaubtą, galintį nukreipti lemputės skleidžiamą šviesą į reikiamą vietą.

Šviesos ryškumas labai priklauso nuo pasirinktų lempučių. Siekiantiems, kad didžiausia dalis energijos virstų šviesa, nebūtų kaitinama aplinka, tuomet patariame rinktis LED lemputes. Jos taip pat itin ilgaamžės, tad pakabinami šviestuvai ilgai išliks funkcionalūs.

Pritaikymas prie eksterjero

Galiausiai, paskutinis žingsnelis, renkantis, kokius šviestuvus kabinti, yra atkreipti dėmesį į namo eksterjerą. Pagal lauke esančias detales galėsite pritaikyti ir reikalingus šviestuvus. Pavyzdžiui, jei ketinate šviestuvą kabinti virš durų, tuomet rinkitės tokį, kuris būtų penktadalio durų dydžio, jei kabinsite kitur – ketvirtadalio. Dažniausiai žmonės pasirenka per mažus šviestuvus, kurie nesuteikia reikiamos šviesos – nepadarykite šios klaidos.

Šviestuvų spalvą patariame taip pat taikyti prie durų: tai yra pagrindinis terasos ar prieangio akcentas, todėl ir mažesnės eksterjero detalės turėtų derėti. Pavyzdžiui, jei durys yra tamsios, tuomet pakabinami šviestuvai irgi turėtų būti tamsesni. Jei durys ar netoli esantys langai turi baltus apvadus, tuomet galite rinktis ir šviesesnius, taip pat turinčius baltų dekoratyvinių elementų.

Nepamirškite, kad jei pasirinksite šviestuvus, kurie bus tokios pat spalvos kaip už jų esančios sienos, jie beveik nesimatys, tarsi išnyks fone. Todėl ir patariame derinti prie jau esančių didesnių akcentų ar detalių, kurios irgi išsiskiria.

Jei nesate tikri, kokius šviestuvus kabinti savo prieangyje ar terasoje, pasitarkite su „Ekoliumenas“ specialistais. Parinksime sprendimą, tinkantį pagal eksterjerą ir Jūsų poreikius.