Filtruoti pagal

Vaikiški šviestuvai

Rodoma 1-43 iš 80 prekės(-ių)

Vaikiški šviestuvai iš karto patraukia akį: jie spalvoti, nuotaikingų formų, tad dažniausiai norisi jų turėti daugiau nei reikia. Tačiau vaikų kambario negalima perkrauti daugybe detalių. Vaikų kambaryje svarbiausi pagrindiniai (suteikiantys šviesą visam kambariui) ir funkciniai (skirti užduotims, namų darbams atlikti) šviestuvai.

Pagrindiniai šviestuvai

Kabinami ar kitaip prie lubų tvirtinami šviestuvai reikalingi kiekvienam kambariui – vaikų ne išimtis. Lubiniai ar pakabinami šviestuvai ne tik sukuria nuotaiką kambaryje, bet ir papildo natūralią šviesą, sklindančią pro langus, kai už lango pradeda tempti, patalpoje darosi tamsu.

Jei naktį vaikai pabunda ir norite, kad jie vėl greitai užmigtų, patariama nejungti pagrindinio šviestuvo, kuris ryškiai apšviečia visą kambarį. Tai galite daryti tik tuomet, jei vaikiški šviestuvai yra su dimeriais. Šie itin patogūs ir tuomet, kai turite migdyti kūdikį: mažesnė šviesa leidžia vaikui suprasti, kad laikas miegoti, nes blankioje aplinkoje smegenys po truputį ima atsipalaiduoti.

Funkciniai šviestuvai

Šiuos šviestuvus galima skirstyti į kelias grupes:

staliniai šviestuvai, skirti paaugusiems vaikams, kad jie galėtų piešti prie stalo, ruošti namų darbus; prie lovos kabinami ar statomi šviestuvai, reikalingi mėgstantiems skaityti knygas;

ant naktinio staliuko statomos naktinės lempos, skirtos vaikams, kurie dažnai pabunda.

Renkantis šiuos šviestuvus, svarbu pagalvoti apie saugumą, nes maži vaikai lengvai gali juos nuversti, sudaužyti. Todėl vaikiški šviestuvai paprastai gaminami iš tvirtų medžiagų, turi mažai laidų (ypač jei jie statomi ant stalo).

Akcentiniai ir dekoratyviniai šviestuvai

Kai kurie šviestuvai puikiai tinka kambario pagrąžinimui. Jie reikalingi siekiant papildyti interjerą, o ne suteikti jam daugiau šviesos. Tai tokie variantai, kuriais naudodamiesi galite sukurti įdomius šešėlius ant sienos, pabrėžti tam tikrą kambario vietą.

Jūsų vaikui patinka tam tikri animaciniai herojai? Kambaryje esantys vaikiški šviestuvai gali būti ir jų formos – tai ne tik patraukia akį, bet ir leidžia vaikui turėti dar vieną mėgstamo personažo priminimą aplinkoje, kurioje jis praleidžia daug laiko.

Stilius

Kaip ir visi baldai vaiko kambaryje, šviestuvai turi būti derinami prie individualių poreikių. Pavyzdžiui, jei jūsų vaikui ne itin patinka skaityti prieš miegą, tuomet geriau pasirinkti šviestuvus žaidimų zonai ar pamokų ruošimo stalui, o ne naktiniui staliukui.

Šviestuvų stilių derinkite prie viso kambario: jei vyrauja natūralumas, jūrinė tematika, tuomet rinkitės šviestuvus, turinčius medžio ar mėlynos spalvos motyvus. Vaikams patinka gyvūnai ir namuose yra daug su tuo susijusių paveikslų? Galite rasti ir tokių šviestuvų, kurie atrodo kaip žaismingos gyvūnų figūros.

Vaikiški šviestuvai gali tapti ir kambario akcentu: parduotuvėje rasite variantų, turinčių įmontuotą projektorių. Naudojantis juo, galite ant lubų rodyti mėgstamų animacinių filmų vaizdus.

Prireikus pagalbos išsirinkti vaikiškus šviestuvus, visuomet teiraukitės salono „Ekoliumenas“ specialistų. Padėsime rasti geriausią variantą jūsų vaiko kambariui.