Namų šviesa – svetingumo požymis, todėl šviesi svetainė mieliau pasirenkama kaip šeimos narių ir draugų susibūrimo vieta. Tačiau apšvietimo įrengimas – ne visuomet lengvai įgyvendinama užduotis. Sunkumų gali kilti dėl kambario ploto ypatybių, baldų, funkcinių zonų planų. Šiems niuansams skyrus per mažai dėmesio, išauga rizika suklysti. Tačiau kartais nuo tokios grėsmės gali apsaugoti papildomi šviestuvai internetu. Pateikiame sąrašą dažniausiai pasitaikančių klaidų ir patariame, kaip jų išvengti.

7 pagrindinės apšvietimo klaidos:

1. Vieno šviesos šaltinio naudojimas. Neretai svetainės apšvietimui naudojamas vos vienas, centre pakabintas šviestuvas. Tačiau jis negali užtikrinti pakankamo šviesos kiekio visose svetainės dalyse. Dėl šios priežasties patalpą reikėtų apšviesti ir kitų rūšių, pavyzdžiui, sieniniais, pastatomais šviestuvais.

2. Netinkamai pasirinkta lempučių galia. Prieš pradėdami ieškoti šviestuvų įvertinkite, kiek šviesos reikia konkrečioje erdvėje. Nepamirškite, kad apšvietimas turi atitikti svetainės funkcionalumui keliamus lūkesčius. Skirtingo šviesos kiekio reikia skaitymo, žaidimų, darbo zonoje. Lempučių galią galima numatyti atsižvelgus į kambario plotą ir apšvietimo lygius. Jei pasirūpinote bendruoju, funkciniu, dekoratyviuoju ir akcentiniu lygiu, šviesos kiekio turėtų užtekti. Šviestuvai internetu gali būti įsigyti su LED lemputėmis. Jos yra funkcionalios, taupančios elektros energiją, todėl tinkamo šviesos srauto užtikrinimas nekainuoja brangiai.

3. Akcentinio apšvietimo nebuvimas. Apsidairykite: kas, Jūsų nuomone, yra svetainės akcentas? Senovinis laikrodis, paveikslas, o gal – skulptūra? Jei norite atkreipti dėmesį į šiuos interjero elementus, tai galite padaryti pritaikę specifinį apšvietimą. Sumanus pasirinkimas – kryptiniai šviestuvai. Jie yra itin praktiški, nes ateityje nusprendus pakeisti baldų ir daiktų vietą, tereikia pakeisti apšvietimo kryptį.

4. Neapšviesti svetainės kampai. Nyki aplinka nėra tinkama susibūrimams. Būtent todėl svarbu rasti šios problemos priežastį. Viena iš dažniausiai pasitaikančių – „pamiršti“ svetainės kampai. Daugelis tiesiog nežino, kaip juos užpildyti, nors galimų sprendimo būdų – tikrai ne vienas. Toršerai, sieniniai, lubiniai ir kiti šviestuvai internetu gali padėti užpildyti tamsius patalpos kampus. Tai – itin geras pasirinkimas, jei čia pastatysite ir meno kūrinių, augalų ar kitokių puošybos detalių.

5. Prie interjero nederanti šviesos spalvos temperatūra. Šilta ar šalta šviesa išskiriamos kaip pagrindinės temperatūros kategorijos. Ši ypatybė matuojama Kelvinais. Priklausomai nuo spalvos temperatūros, lemputė gali skleisti arba oranžinę žvakės, arba melsvą saulės šviesą. Dauguma šviestuvų sureguliuoti taip, kad spalvos temperatūra siektų nuo 2700 K iki 6500 K. Mažesnės galios lemputės išskiria šiltą, o didesnės – šaltą šviesą. Tai, kokios temperatūros šviesos reikia, nulemia svetainės dekoracijos ir net sienų spalva.

6. Netinkamai pasirinktas šviestuvų dydis. Mažos, siauros erdvės gali būti netinkamai apšviestos pernelyg masyviais šviestuvais. Ir atvirkščiai, didelėse patalpose vertėtų vengti itin mažų šviestuvų. Rinkitės proporcingą santykį – jis būtinas norint išgauti interjero stiliaus vientisumą, patalpos jaukumą, funkcionalumą.

7. Pamirštama subalansuoti natūralią ir dirbtinę šviesą. Įsigyti šviestuvai internetu gali būti naudingi tiek nakties, tiek dienos metu. Natūrali šviesa gali būti panaudota, jei diena – saulėta ir į kambarį patenka pakankamas saulės šviesos kiekis. Vis dėlto šaltuoju metų laiku net ir dienos metu trūksta natūralios šviesos. Taip pat tokia problema gali kilti šiauriniuose kambariuose. Svetainei jaukumo gali suteikti net ir pritemdyta šviestuvų skleidžiama šviesa.

Klaidų taisymas brangiai nekainuoja

Nors dauguma žmonių įsitikinę, kad klaidas taisyti yra brangu, tiesa – kitokia. Kartais užtenka vieno papildomo šviestuvo tinkamoje vietoje, ir kambarys vėl tampa ryškus, jaukus. Tai ypač svarbu svetainėje, nes joje praleidžiama daug laiko. Jei patys nerandate problemos priežasčių, gali padėti konsultacija su šios srities ekspertais. Šviestuvų salone „Ekoliumenas“ dirbantys konsultantai yra pasiruošę patarti rūpimais klausimais – nuo lempučių galingumo iki šviestuvų stiliaus.